sobota, 19 listopada 2011

11.11.11. w Warszawie oraz polonijne ogłoszenia na listopad i grudzień 2011

_________________________________________

W zwiazku ze zblizajaca sie 30 rocznica ogloszenia stanu wojennego w Polsce , Stowarzyszenie ‘’Nasza Polonia” oraz Zwiazek Polskich Wiezniow Politycznych serdecznie zapraszaja rodakow do udzialu w uroczystej Mszy Swietej ku czci ofiar komunistycznego terroru, ktora odprawiona zostanie w kosciele w Marayong dnia 11 grudnia 2011 roku o godzinie 11.00. 
Po nabozenstwie artysci polonijni przedstawia widowisko muzyczno – poetyckie nawiazujace do tragicznych wydarzen, jakie mialy miejsce w kraju przed kilkudziesiecioma latami. Oddajmy wspolnie hold tym wszystkim, ktorzy poswiecili swoje zycie w walce o wolna Polske. 
Adam Gajkowski – przewodniczacy Stowarzyszenia “ Nasza Polonia”
Hubert Blaszczyk – przewodniczacy Zwiazku Polskich Wiezniow Politycznych


______________________________________

___________________________________

___________________________________________

Kościół Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej Królowej Polski w Marayong zaprasza na wieczór kolęd i wspólne śpiewanie

Gdzie: Marayong, 116-132 Quakers Road
Kiedy: 30 grudnia 2011 (piątek) o godzinie 19.15 po mszy, która rozpoczyna się o 18.30

Wykonawcy:
siostra Monika Bury Maja i Eugeniusz Kędziora
Sylwester Gładecki Zbigniew Gnatek
siostry Kowalskie (Aleksandra, Barbara i Halina)
Krzysztof Małek
Bożena Szymańska
Chór Tęcza
Młode pokolenie:
Alex Agaciak Amelia Gnatek Olivia Kierdal
Abigail Latecki
Organizacja: Bożena Szymańska
foto Puls Polonii
____________________________________


Po klinięciu na, ulotka powiększa się
_______________________________________

Pomóż Marcinowi w walce z chorobą Marcin ma 28 lat, od 9 choruje na agresywną postać stwardnienia rozsianego.
Choroba zaczęła się w 2002 roku. Marcin był wtedy jeszcze uczniem technikum budowlanego, miał szansę na karierę sportową, grał w siatkówkę. 

Początkowo choroba nie przebiegała gwałtownie, jednak po kilku latach, w 2007 roku, uderzyła ze zdwojoną siłą. Leczenie farmakologiczne (codzienne zastrzyki) nie przyniosło żadnych rezultatów. Najpierw pojawiły się kule, a od półtora roku Marcin porusza się na wózku inwalidzkim, ma bardzo duże problemy ze wzrokiem oraz korzysta z cewników zewnętrznych.

Obecnie jest „za chory” i nie kwalifikuje się do żadnego programu leczenia w Polsce. 
Jedyną nadzieją dla niego jest przeszczep komórek macierzystych.
Jest to jedyna znana obecnie terapia, dzięki której możliwe jest cofnięcie się objawów już występujących u chorego, w przeciwieństwie do terapii farmakologicznych, które jedynie spowalniają postęp choroby.
Terapia komórkami macierzystymi nie jest wykonywana w Polsce i może się odbyć tylko poza granicami kraju. W przypadku Marcina będzie to klinika w Chinach.
Koszt takiej terapii to 30tys $ 
Łącznie z transportem i miesięcznym pobytem w klinice, wynosi ponad 100tys. złotych, co znacznie przekracza możliwości Marcina, który utrzymuje się z renty.
Bez tej terapii, przy dotychczasowym postępie choroby, Marcina czeka całkowita zależność od innych, wegetacja w łóżku 24 godziny na dobę, a nawet śmierć. 

W związku z tym zwracamy się do Państwa o pomoc!

Wpłaty można kierować na konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko 
Stawnica 33, 77-400 Złotów
Bank SBL Zakrzewo o/Złotów
nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 
W tytule wpłaty należy wpisać: na leczenie Marcina Mikos, 173/M
Więcej informacji na: marcinom.blogspot.com

Po kliknięciu na, ulotka powiększa się
_________________________________________

Paulina Caine (mieszkająca w Perth lecz urodzona w Krakowie) zaśpiewa polski hymn przed walką o tytuł mistrza świata w boksie - Danny Green (Australia) vs Krzysztof Wlodarczyk (Polska) - która odbędzie się w Perth (Challenge Stadium), 30 Listopada 2011. 
Relacja na żywo: Foxtel
________________________________________________

Zbliza sie 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Apeluje do wszystkich o pisanie wspomnien z tego tragicznego okresu, w szczegolnosci opisujacych przezycia pierwszych dni. 

Nie musza one koniecznie byc zwiazane z aresztowaniami lub internowaniami, moga opisywac strajki, protesty albo nawet zycie codzienne z tego tragicznego okresu.
Piszcie jak potraficie, a my zadbamy o korekte i polskie znaki. Mysle, ze uda nam sie umiescic te wspomnienia w Tygodniku Polskim, Pulsie Polonii i Naszym Pismie, a czesc z nich rowniez na portalach internetowych w kraju.
Licze na odzew. Pozdrawiam.
Hubert Błaszczyk
Przewodniczący Związku Więźniów Politycznych Sydney
______________________________________

Uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie w czterech miastach Australii odbędą się sympozja nt. migracji i wielokulturowości zorganizowane przez Ambasadę RP w Canberze we współpracy z Australijskim Instytutem Spraw Polskich (AIPA) oraz lokalnymi uczelniami (Australian National University, University of Western Sydney, Monash University i University of Tasmania), z udziałem trojga specjalistów z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego (prof. Marka Okólskiego, dr Pawła Kaczmarczyka i dr Magdaleny Lesińskiej) oraz wielu znanych ekspertów australijskich. Sympozja odbędą się (w porządku chronologicznym):
- w Hobart w Parliament House w piątek 25 listopada;
- w Sydney na University of Western Sydney (Bankstown campus) w poniedziałek 28 listopada;
- w Melbourne na Monash University (Caulfield campus) w środę 30 listopada;
- w Canberze w ANU Centre for European Studies w czwartek 1 grudnia.
 Więcej szczegółów w załączonych ulotkach.

Udział w sympozjach we wszystkich miastach jest bezpłatny, jednak uczestnicy proszeni są o wcześniejszą rejestrację na adresy wskazane w ulotkach.
Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w sympozjach oraz do powiadomienia o nich swoich australijskich znajomych.
Z poważaniem,
Daniel Gromann
Konsul Generalny

Consulate General of the Republic of Poland in Sydney 
10 Trelawney St
Woollahra, NSW 2025
Australia
tel. + 61 2 9363 9816
fax + 61 2 9327 2216
www.sydney.polemb.net

______________________________________


Tego nie pokazły oficjalne POlskie media, ale na szczęście istnieje internet.
Oto jak NAPRAWDĘ wyglądał Marsz Niepodległości 11.11.11.

A tu pokazani, którzy na zaproszenie rządu robili zadymy...
Ale nie udalo sie, było ich najwyżej kilkuset, przy jak widać po filmach - około 100 tysiącach biorących udzial w Marszu Niepodległości. Prowokacja nie wypaliła, uczestnicy marszu szli spokojnie, aż do późnej nocy...Ten POBITY mężczyzna został skazany przez POlski sąd na 3 miesiące więzienia. Sąd nie chciał słuchać jego wyjasnień!

Skopany przez policjanta zkazany za pobicie

To niewyobrażalne! Brutalnie skatowany przez policjanta uczestnik Marszu Niepodległości został w trybie przyspieszonym skazany za... pobicie funkcjonariusza. Dziennikarze "Gazety Polskiej Codziennie" jako pierwsi dotarli do pobitego

Dotarliśmy do pobitego przez policjanta w cywilu uczestnika Marszu Niepodległości. Film z Danielem Klocem bitym i kopanym w twarz umieszczony przez jednego z blogerów w sieci zbulwersował Polaków. Na wideo widać idących spokojnie kilkoro młodych ludzi. Wśród nich jest Kloc, który wraz z kolegami przyjechał do Warszawy z Obornik Śląskich, by uczcić Święto Niepodległości. Gdy grupa wracała już z Placu Konstytucji do autokaru, pojawili się policjanci w cywilu, którzy rzucili się na nich.

więcej na wolnapolska.pl


_______________________________________

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Pracownicy Muzeów,

1 października 2011 roku uruchomiony został w Polsce na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie nowy kierunek studiów MUZEOLOGIA.
 Kształcenie na poziomie I stopnia (licencjat), II stopnia (magisterium), III stopnia (studia doktoranckie) ma charakter interdyscyplinarny, program studiów obejmuje m. in. podstawy wiedzy historycznej i  administracyjno-prawnej o muzeach, w tym regulacje prawne, filozofię, etykę  i krytykę muzeologiczną, wprowadzenie do nauk takich jak archeologia, etnologia i antropologia, historia sztuki z  metodologią nauk historycznych,  zawiera także podstawy praktyczne informatyki w zakresie bibliotekoznawstwa i baz danych dla muzeów, zajęcia z psychologii percepcji, neurokogniwistyki i pedagogiki (w tym w wąskim zakresie z pedagogiki specjalnej) oraz  wykłady uzupełniające z politologii i socjologii muzeów. Program realizuje standardy europejskie dla studiów muzeologicznych.

Liczba zainteresowanych studiami na I roku studiów stacjonarnych 2011/2012  przekroczyła przygotowany limit miejsc, jednocześnie otrzymaliśmy wiele sugestii i zapytań dotyczących organizacji studiów specjalistycznych podyplomowych i studiów niestacjonarnych. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, która pozwoli z jednej strony określić potencjalne zainteresowanie studiami niestacjonarnymi i podyplomowymi w zakresie muzeologii, a także wskaże  potrzeby w zakresie specjalizacji kształcenia muzeologicznego. Ankieta ma charakter otwarty, tzn. istnieje zarówno możliwość ujawnienia danych ankietowanego, jak ich pominięcia. Dla nas ważne jest, aby była wypełniona zgodnie z obecnymi  Państwa potrzebami i opinią!!!

ANKIETA - FORMAT PDF
http://instytutmuzeologii.uksw.edu.pl/materialy/studia/ankieta/ankieta.pdf

ANKIETA - FORMAT DOC
http://instytutmuzeologii.uksw.edu.pl/materialy/studia/ankieta/ankieta.doc

Poświęcony przez Państwa czas pomoże w określeniu kierunku i potrzeb
środowiska muzealników w Polsce.

Wypełnioną ankietę prosimy przesłać mailem do dnia 22 listopada 2011 roku na adres:
instytutmuzeologii@uksw.edu.pl

lub pocztą na adres:
Instytut Muzeologii,
Wydział Nauk Historycznych i Społecznych,
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
ul. Wóycickiego 1/3 bud. 23, 01-938 Warszawa

Więcej informacji o kierunku studiów na stronach
www.instytutmuzeologii.uksw.edu.pl

Oczekujemy na Państwa odpowiedzi
 Z poważaniem
 Prof. UKSW dr hab. Dorota Folga-Januszewska
Dyrektor Instytutu Muzeologii UKSW  

_____________________________________

Witam serdecznie,
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku. Nasz adres:
https://www.facebook.com/muzeumemigracji

Witold Okun
Biuro Projektu Muzeum Emigracji
www.muzeumemigracji.pl

ul. Polska 1 Gdynia
tel. 48 58 6274551
_______________________________________

 Szanowni Państwo,
Przesyłamy w załączeniu materiał dotyczący ogłoszonego przez Muzeum Emigracji konkursu "Portret Emigranta".
Wdzięczni  będziemy za wsparcie tego przedsięwzięcia za pośrednictwem Waszych redakcji. Celem konkursu jest stworzenie zalążku kolekcji muzealnej poświęconej jednostkowym ludzkim losom tych wszystkich, którzy otarli się o problem emigracji. Poprzez własne doświadczenie, bądź doświadczenie krewnych. Bliższych czy dalszych znajomych. Chcemy, gromadząc te emigracyjne fragmenty polskich życiorysów, stworzyć zbiorowy portret polskiej emigracji. Historycznej ale i współczesnej. To właśnie w tych osobistych refleksjach spodziewamy się znaleźć odpowiedzi na wiele pytań: o motywacje wyjazdu, drogę do nowego życia, kontakt z inną cywilizacją, konieczność adaptacji, czasami asymilacji w nowym środowisku. Sukcesy i porażki, dramaty i kariery. Stosunek do starego kraju, poczucie narodowej tożsamości, dzieci - czy czują polskie korzenie, język, nowej ale i starej ojczyzny. Plusy i minusy bycia w obcym środowisku. Czy rzeczywiście obcym? Na ile jest się obcym poza krajem urodzenia? Podwójny patriotyzm. Sama droga do emigracji. Decyzja, wyjazd, pożegnania, tęsknota, rodzina.

Adresujemy nasz konkurs zarówno do emigrantów, pierwszego, ale i kolejnych pokoleń, także wszystkich innych, którzy mogą opisać znaną im osobiście emigrancką opowieść. Warunkiem jest jej oryginalność i wierność faktom. Zależy nam także na materialnych śladach wzbogacających historię - fotografiach, dokumentach, nawet przedmiotach....
 Wszystkie prace trafią do muzealnego archiwum, część z pewnością zostanie wykorzystana w tworzeniu muzealnej ekspozycji. Wzbogacą naszą wiedzę i staną się z pewnością przydatne w pracy badawczej nad historią polskiej emigracji. Konkurs jest początkiem procesu gromadzenia opisów polskich losów na emigracji.

http://muzeumemigracji.pl/?p=2147

Aleksander Gosk

pełnomocnik prezydenta Gdyni
ds. projektu Muzeum Emigracji
www.muzeumemigracji.pl

tel. 0048 58 6697004
e-mail:
aleksander.gosk@muzeumemigracji.pl  
 _________________________________________

Szanowni Państwo,
Pragniemy powiadomić Państwa o dostępnym od kilku miesięcy projekcie internetowego zwiedzania stałych ekspozycji Muzeum Narodowego w Krakowie – Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Galerii Sztuki Polskiej XX wieku oraz Galerii „Broń i Barwa w Polsce”  w Gmachu Głównym, a także Galerii „Sztuka Dawnej Polski. XII-XVIII wiek” w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka.

Projekt „internetowe Muzeum Narodowe w Krakowie” („iMNK) powstał z myślą o tych wszystkich, którzy z różnych powodów pozbawieni są możliwości odwiedzenia Krakowa i obejrzenia arcydzieł malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego eksponowanych w naszych Galeriach. Dotyczy to przede wszystkim Rodaków mieszkających poza ojczyzną. „iMNK”, wykorzystując rozmaite formy prezentacji multimedialnej, pozwoli Polakom rozrzuconym po całym świecie na wirtualną obecność w naszym Muzeum, poczucie żywej łączności z życiem kulturalnym w ojczyźnie.
Zwiedzanie trzech pierwszych z wymienionych Galerii dostępne jest także w angielskiej wersji językowej. „iMNK” jest ciągle rozwijane i udoskonalane. W chwili obecnej oferuje możliwość obejrzenia sal muzealnych na ruchomych zdjęciach panoramicznych oraz poszczególnych dzieł sztuki na fotografiach dużej rozdzielczości i filmach video. Komentarze opracowane przez muzealnych kustoszy pozwalają poznać historię najstarszego Muzeum Narodowego w Polsce, założenia merytoryczne prezentowanych Galerii, zawartość ideową wydzielonych działów ekspozycji, a także treść i symbolikę poszczególnych dzieł sztuki. W kolejnym etapie „iMNK” zaopatrzone zostanie w programy edukacyjne dla szkół oraz w gry i zabawy dla dzieci. Poszerzy się także o kolejne wirtualne galerie naszego Muzeum.
Zapraszamy do odwiedzenia naszych Wirtualnych Galerii. „iMNK” dostępne jest zarówno na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Krakowie (www.muzeum.krakow.pl), jak i pod własnymi adresami: www.imnk.pl oraz www.i-mnk.pl

Wacława Milewska  - Szef projektu „iMNK”
kustosz Działu Nowoczesnego Polskiego Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego w Krakowie
e-mail: wmilewska@muzeum.krakow.pl     
__________________________________________________                                     
Witam serdecznie!
Nazywam się Wojciech Andrzejewski. Pracuję w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie. Przesyłam Państwu stronę Chińskiego Radio Międzynarodowego, z którym od czasu do czasu koresponduje.
pozdrawiam serdecznie
Wojciech  Andrzejewski

Chińskie Radio Międzynarodowe-Redakcja Polska
http://polish.cri.cn/
http://polish.cri.cn/502/2009/05/08/21s89124.htm
http://polish.cri.cn/502/2009/05/08/21s89123.htm

Kontakt:
Adres pocztowy: China Radio International Polish Department 16 A Shijingshan Road Beijing China
 Kod pocztowy: 100040
Tel: 86-10-68892092
Fax: 86-10-68892322
Email: 
pol@cri.com.cn
Skrzynka pocztowa: China Radio International P.O.BOX 4216, CRI-33
_________________________________________

 Jeśli lubicie kryminały, opowiadania z bohaterskimi policjantami i mrożącymi krew w żyłach wydarzeniami, teksty poświęcone zagadkom, które nurtować będą Was przez długie dni, nowy numer naszego miesięcznika, e-magazynu o książkach "Czytam" - www.magazynczytam.pl - jest właśnie dla Was.
- Bardzo lubię polską kuchnię – wyznaje Malwinie Szymańskiej autorka popularnych książek o miłości, kuchni i o Włoszech, Marlena de Blasi. Zapomnianą zbrodnię katyńską przypomina historyk Tadeusz Antoni Kisielewski, poznajemy też historię zabójcy-eleganta. Kryminał milicyjny przedstawiają nam jego miłośnicy – członkowie klubu MORD. Opowiadania kryminalne prezentują na naszych łamach Jolanta Kwiatkowska, Jan Siwmir, Piotr Pochuro oraz Gabriel Augustyn. Ale zbrodnia to nie jedyny temat numeru - mamy też świetne felietony, eseje, opowiadania obyczajowe, recenzję gry planszowej i filmu. A nowy numer n abyć można w księgarniach:
 - eGazety.pl,
Wydaje.pl,
e-bookowo.pl,
Spoti.pl,

Warto z zakupem wydania lub prenumeraty nieco się poświęcić, bowiem w pierwszym tygodniu lipca ukaże się już kolejny numer pisma! 
____________________________________________

Witaj,
pragniemy Cię zaprosić do korzystania z BEZPŁATNEGO serwisu o nazwie http://vMiasto.pl!
Serwis przeznaczony jest dla wszystkich  z terenu 49 byłych miast
wojewódzkich.
Oferuje aktualne informacje o wydarzeniach, promocjach,wyprzedażach, super okazjach, ogłoszeniach drobnych z Twojego miasta oraz zawiera wizytówki różnego rodzaju miejsc, firm, organizacji,zakładów, sklepów z Twojego miasta i najbliższej okolicy.

Odwiedź go już dzisiaj: http://vmiasto.pl
 Załóż konto, dodawaj ogłoszenia, oferty, promocje, informuj lokalną
społeczność o wydarzeniach, dodaj swoją firmę do miejsc w Twoim mieście.
 Bezpłatna rejestracja: http://vmiasto.pl/profil/rejestracja/
 Serdecznie zaprasza,
zespół vMiasto.pl
________________________________________

Marek Biela przesyła zaproszenie do bezpłatnego korzystania z portalu Polacy.com.
Aby rozpocząć korzystanie z portalu prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Misją portalu jest łączenie polaków na całym świecie. Chcemy pomagać w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi jak również w odnalezieniu starych znajomych i poznawaniu nowych.
Dzięki portalowi Polacy.com można za darmo:
- dzielić się zdjęciami z rodziną i przyjaciółmi
- publikować swoje prace (artykuły, aktualności)
- wyemitować ogłoszenie kupna/sprzedaży
- stworzyć wizytówkę swojej firmy lub działalności
Cała zawartość portalu będzie widoczna dla Polaków z całego świata niezależnie czy jest to Twój sąsiad z bloku, dzielnicy, miasta czy też osoba mieszkająca na innym kontynencie.

Po więcej informacji i dokładniejszy opis wszystkich funkcji portalu zapraszamy na stronę o nas.
 Pozdrawiamy i życzymy przyjemnego użytkowania portalu Polacy.com,
Zespół Polacy.com


P.S. Prosimy o rozesłanie tego zaproszenia do rodziny i znajomych, aby też dowiedzieli się o Polacy.com. bo przecież ... „Jesteśmy na całym świecie!”.

_____________________________________________