czwartek, 29 września 2011

Październik i listopad 2011

__________________________________________

Zapraszamy na zabawe zorganizowana przez Stowarzyszenie Nasza Polonia, 5 listopad godz. 19.00 Klub Polski w Bankstown.

Dochod z loterii przeznaczony na ufundowanie stypendium na rok akademicki 2011/2012 dla jednego studenta lub studentki Wyzszej Szkoly Kultury Spolecznej i Medialnej w Toruniu.
Koszt takiego stypendium to suma 7500 zl.Jezeli nie mozecie przyjsc na zabawe a macie ochote wesprzec akcje stypendialna to mozecie wplacic darowizne na konto Naszej Polonii z dopiskiem Stypendium._____________________________________________

Friday 28 October, 2011 at 7:30 PM
Join us in watching a premiere of the movie:
Symbol of Freedom and Honor –
Sir Paul Edmund de Strzelecki

THE BEST DOCUMENTARY MOVIE 2011 – POLSKIE OJCZYZNY 2011

The movie 'Symbol of Freedom and Honor – Sir Paul Edmund de Strzelecki' enlightens us about the little-known history of the Edmund Strzelecki monument. It contains information that has never been previously published and is viewed from three different perspectives – The Political, The Historical and The Moral.
By cleverly linking facts obtained between 1980 and 1988 with current information,
the film-makers bring to life the story of the founding of the monument erected in Jindabyne in 1988.
The producers reveal documents, maps and the design process of the monument which have never been previously shown publicly. Learn what impact the Polish Government had on this project.
'Symbol of Freedom and Honor – Sir Paul Edmund de Strzelecki' was produced by OSKI PICTURES
and Co-Produced by the PULS POLONII CULTURAL FOUNDATION.

Venue:
Polish Club Ashfield
73 Norton Street,
ASHFIELD NSW 2131
FREE ENTRY.

After the premiere you are invited to join us in raising a glass, celebrating the name day of Tadeusz Kosciuszko. You will have the opportunity to talk with people who were closely associated with the project during the period 1980-1988.
Seats are limited, unfortunately. Please confirm your attendance by email.
RSVP, or for more information:
  _________________________________________


___________________________________________


__________________________________________


WYGRANA, czy PRZEGRANA PO?
Oto kilka felietonów z wolnych mediów, innych w ogóle nie polecam, bo szkoda czasu...
_______________________________________________


BIBUŁA pismo niezależne
Naród kontra kosmopolityczny motłoch – komentarz powyborczy
Robert Winnicki
Aktualizacja: 2011-10-9 6:43 pm


Zakończyły się wybory parlamentarne AD 2011. Wyniki, póki co sondażowe, choć nie są specjalnym zaskoczeniem, muszą budzić najwyższy niepokój każdego, komu przyszłość narodu i państwa polskiego leży na sercu. Nie chodzi bowiem tylko o ponowne zwycięstwo jednej z najbardziej szkodliwych formacji politycznych ostatniego 20-lecia. Nie idzie tylko o trwanie przy władzy rządu beznadziei narodowej, trwoniącego szansę na rozwój gospodarczy, służalczego wobec zewnętrznych protektorów oraz dławiącego polskiego ducha za pomocą służb i medialnej politpoprawności.
Wysoki wynik Platformy jest bowiem świadectwem tego, o czym wiedzieliśmy o naszym społeczeństwie od dawna; gnuśność, bierność i zgubny indywidualizm, każący widzieć swoje szczęście osobiste, swoje „interesiki”, w oderwaniu od losów wspólnoty narodowej, znów dały znać o sobie. Jest jednak gorzej – pojawienie się w Sejmie RP menażerii spod znaku Janusza Palikota świadczy bowiem o głębokim, fatalnym zdeprawowaniu części naszych współobywateli. Ludzi, którzy Palikota poparli, ciężko posądzać o podatność na „narodową reedukację”. Są to osoby, które swoją głęboką demoralizację społeczną i narodową wywiesiły na sztandarach i w jej imię… odniosły sukces. Nawet jeśli ruch Palikota zniknie za jakiś czas ze sceny politycznej, niewątpliwie wywrze znaczący, szkodliwy wpływ na kształt polskiej debaty publicznej.


Więcej na:
http://www.bibula.com/?p=45308
____________________________________________


Ziemkiewicz: Wynik Palikota to przejaw kompletnej nieodpowiedzialności za państwo
Aktualizacja: 2011-10-9 10:07 pm


- Jesteśmy w takim trudnym momencie dziejów, porównywalnym z końcówką XIX w., momencie bardzo silnej demoralizacji. Z kolei jest tym bardziej czas na pracę organiczną dla patriotów niż na nadzieję, że wystarczy przekonać Polaków, że jest się patriotą, to wtedy uzyska się ich poparcie – komentuje prognozy wyników wyborów Rafał Zienkiewicz, pisarz i publicysta.
- Pyrrusowe zwycięstwo Platformy Obywatelskiej, porażka PIS-u, sromotna porażka SLD. Pewnie nikogo, kto zna moją publicystykę, nie zaskoczy, że jest to bardzo zły wynik dla Polski. W najlepszym wypadku czeka nas dalsze marnowanie szans. Nie wierzę, żeby Platforma nagle znalazła w sobie impulsy, żeby zacząć robić pozytywną robotę poza przejadaniem unijnych pieniędzy i zapewnianiem sobie podtrzymywania jeszcze przez jakiś czas słupków sondażowych.


Więcej na :
http://www.bibula.com/?p=45310
___________________________________________


Wyznania nawróconego leminga


Jestem jednym z młodych, wykształconych, z wielkich miast. Mam 34 lata, skończyłem SGH, pracuję w Warszawie. Głosuję na PiS.
Przez dziesięć lat głosowałem na Platformę. Pierwszy raz w 2001 roku, gdy w moim pierwszym i ostatnim artykule w „Gazecie Wyborczej” dałem wyraz moich autentycznych wtedy przekonań, pisząc: „Unia Wolności i Platforma Obywatelska, które jako jedyne nieśmiało próbują odwrócić uwagę wyborców od świecących pudełek i zaczynają sprzedawać produkty solidne, dobrze zaprojektowane i sprawdzone w innych krajach, ale na razie zbyt kosztowne dla przeciętnego obywatela, są w tym wyścigu z góry skazane na niepowodzenie.”


Więcej na http://ppietak.salon24.pl/349930,wyznania-nawroconego-leminga
_________________________________________


Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją (…). Platforma celowo prezentuje brak stanowiska we wszystkich ważnych kwestiach społecznych i ekonomicznych, a zwłaszcza politycznych oraz w sporach ideowych (…) Nie przeszkadza jej to wmawiać społeczeństwu, że jest tą upragnioną "nową jakością". W dodatku Platforma, kwestionując celowość istnienia partii politycznych, postulując likwidację Senatu i zmniejszenie liczby posłów, toruje drogę populizmowi i demagogii. (Stefan Niesiołowski, „Świecące pudełko”, Gazeta Wyborcza (GW nr 219, 19.IX 2001 r.)


Niesiołowski o PO
_________________________________________________________


opublikowana w: !Bez Znieczulenia!, Parada Oszustów !
Na szczęście wygrała Platforma?


Ufff... Nareszcie po wyborach. Mam nadzieję, że kolejność na podium się nie zmieni i Platforma dalej będzie rządzić robiąc "więcej". Może to niektórych czytelników zdziwić, ale ja naprawdę jestem zadowolony z takiego obrotu spraw.
Byłoby rzeczą tragiczną, gwoździem do trumny opozycji, gdyby PO ustąpiła ze stołków i przekazała cały ten syf z rozpadającymi się kolejami, rozkopanymi drogami, zbliżającą się katastrofą gospodarczą - komu innemu, a w zasadzie PiS-owi, ponieważ tak naprawdę to jedyna opozycja antysystemowa.
Główne media, sprzyjające Platformie tak, jak media białoruskie Łukaszence, z dnia na dzień zmieniłyby optykę i już pożeracze telewizji i gazet nie czytaliby o tym, jak to pięknie, europejsko i bogato mamy w Polsce, tylko że jest potworny kryzys, wszystko drożeje, bezrobocie rośnie, inwestycje rozgrzebane i bez sensu, sąsiedzi nas nie lubią, wyprzedziła nas Ukraina i Białoruś, a Euro 2012 to będzie siara kosmiczna. Krótko mówiąc mówiono by i pisano o tym, co naprawdę jest, a baty zbierałby PiS.


Więcej na http://zezem.salon24.pl/352281,na-szczescie-wygrala-platforma
____________________________________________


FREEMAN | 06.10.2011 15:14|55
notka również w lubczasopismach: Lemingi, NIE dziennikarka, Parada Oszustów !, Totalitaryzm, Wolnobieżny Świat
Funkcjonariusz Lis, telewizyjna Gugała*
Obejrzyjcie na tubce wywiady z politykami, które dziennikarze przeprowadzają w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA. A potem Lisa i Gugałę z ostatnich dni. To niewiarygodne, jakim zwykłym, ordynarnym chamstwem charakteryzują się tzw. "gwiazdy" tutejszego dziennikarstwa. Ledwie ukrywana wściekłość i niechęć Lisa, a także bezustanne zakrzykiwanie i nie pozwalanie na wypowiedź gościa w wykonaniu Gugały to cechy najbardziej rzucające się w oczy i uszy. Do pełni obrazu brakowało tylko mundurów, w które Jaruzelski poubierał funkcjonariuszy mediów w stanie wojennym.
To jest upadek. To niczym już nie maskowana stronniczość, skrajna niechęć i pragnienie "zniszczenia" rozmówcy, jak na ubeckich przesłuchaniach. O pierdołach podniesionych do rangi czegoś ważnego (Lis), czy o "wdrukowywaniu" w widzów ewidentnych kłamstw (Gugała) nie warto wspominać. Przypuszczam, że takiego dna nie ma nawet na Białorusi, o Rosji nie wspominając.


Więcej na:
http://lubczasopismo.salon24.pl/elekcyjna/post/350622,funkcjonariusz-lis-telewizyjna-gugala
________________________________________________


KOKOS26 | 21.05.2011 11:41


notka również w lubczasopiśmie: Wolnobieżny Świat
Majster Lis idzie na wojnę z „kibolstwem”
 Jak wiadomo ograniczenie subwencji oraz zakaz emitowania płatnych spotów wyborczych przez partie polityczne rządzący tłumaczyli oszczędnością. Zamykanie stadionów z kolei rząd nazwał walką z chuligaństwem.
Teraz wrażliwiec, znany z deklaracji o „dożynaniu watah”, Radek Sikorski żąda cenzurowania internetu gdyż nagle go olśniło i po latach dostrzegł tam wszechobecny kloaczny język, który spędza temu znanemu wzorowi politycznej kultury, sen z powiek.
Oczywiście tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego.
Lawinowo narasta krytyka rządzących, psuja się społeczne nastroje i nagle to, co kiedyś zupełnie nie przeszkadzało establishmentowi III RP gdyż skierowane było głównie przeciwko pisiorom, teraz rani ich wrażliwe oczy, uszy, dusze i serca. Oni bija na trwogę i alarmują „koniec z kibolstwem politycznym i stadionowym”.
Jeszcze nie tak dawno świetnie się to całe towarzystwo bawiło przy świńskich ryjach wnoszonych do telewizyjnego studia. Ileż było radości z haseł typu „Giertych do wora, wór do jeziora”. Nie trzeba było zapuszczać się aż do internetu gdyż z ekranu telewizora można było się dowiedzieć, że Jarosława Kaczyńskiego trzeba zastrzelić i wypatroszyć, a śp. Prezydent to alkoholik i sprawca tragedii pod Smoleńskiem.


Więcej na:
http://lubczasopismo.salon24.pl/elekcyjna/post/308703,majster-lis-idzie-na-wojne-z-kibolstwem
__________________________________________

Czy to jest gorzka satyra, czarna komedia, czy prawda?


Policyjne auto uderzyło w przechodzącego ulicę kibica, który w wyniku tego zmarł.
Policjanci jechali ponad 100km na godzinę, NIE ZATRZYMALI SIE, ZBIEGLI z miejsca wypadku. Za to grozi 5 lat więzienia. Ale nie w POlsce... 
Tam winnym jest zabity, bo jak usłużnie podały POlskie media miał alkohol we krwi. 
Ale jakie to ma znaczenie skoro on NIE PROWADZIŁ AUTA?, tylko przechodził spokojnie jezdnię w towarzystwie swojej dziewczyny.
Jednak w POlsce to zabity jest winny, że POlicja spowodowała wypadek i zbiegła, bo zabity należał do grupy protestujących przeciw premierowi kibiców.
Zastanówcie się na kogo oddaliście swoje głosy?


A prawda jest taka, że w każdym mieście tak wita się Donalda co ma ...
 i jego POmocników.
Wiwat kibole! - młodzi ludzie, którzy mają odwagę krzyczeć, że król jest nagi!
__________________________________________________

W ślad za wcześniejszą wiadomością, uprzejmie informuję, że została uruchomiona specjalna aplikacja internetowa pozwalająca na samodzielne dokonanie zgłoszenia do spisu wyborców. Jest ona dostępna pod adresem:


Uprzejmie zachęcam osoby zainteresowane do skorzystania z tej formy zgłoszenia do spisu wyborców.
Informuję także, że na mocy Rozporządzenia Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 12 września 2011 r. w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP dla obywateli polskich przebywających za granicą, w Związku Australijskim utworzone zostały następujące Obwodowe Komisje Wyborcze:

Nr OKW
Miasto
Adres siedziby OKW
15
Canberra
Ambasada RP,
7 Turrana Street
, Yarralumla ACT 2600
16
Sydney
Konsulat Generalny RP,
10 Trelawney Street
, Woollahra NSW 2025
17
Melbourne
Dom Polski Syrena,
1325 Stud Road
, Rowville VIC 3178
18
Adelaide
Federacja Polskich Organizacji w Australii Południowej,
232 Angas Street, Adelaide
SA 5000
19
Brisbane
Stowarzyszenie Polaków w Queensland Polonia,
10 Marie Street, Milton
QLD 4064
20
Perth
Dom Polski,
33 Eighth Avenue, Maylands WA
6051

Wybory we wszystkich ww. komisjach odbędą się w godzinach 7.00 – 21.00 czasu lokalnego.
Obwodowa Komisja Wyborcza w Sydney jest natomiast jedyną właściwą dla głosowania korespondencyjnego.
W przypadku, gdybyście mieli Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące wyborów, uprzejmie proszę kierować je na adres: sydney.kg.sekretariat@msz.gov.pl.

Z poważaniem,
Daniel Gromann
________________________________________


_____________________________________________

Szanowni Państwo,Pragnę Państwa uprzejmie poinformować o nadchodzących, związanych z Polską wydarzeniach kulturalnych w Melbourne i Sydney:

1. W Melbourne w dniach 5, 12 i 19 października odbędzie się retrospektywny przegląd twórczości Agnieszki Holland, zorganizowany przez The Melbourne Cinémathèque i sponsorowany przez nasz Konsulat. W jego ramach zostaną wyświetlone następujące filmy: „Europa, Europa” (1990) i „Aktorzy prowincjonalni” (1979) – oba 05.10; „Olivier, Olivier” (1992) i „Kobieta samotna” (1981) – oba 12.10 oraz „Gorączka” (1980) i „Zdjęcia próbne” (1977) – oba 19.10. Wszystkie projekcje będą miały miejsce w ACMI (Australian Centre for the Moving Image) przy Federation Square. Więcej szczegółów w załączeniu oraz na stronach Melbourne Cinematheque (www.melbournecinematheque.org).
2. W Sydney w dniach 7-9 października wystąpi Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Występy w Sydney są częścią tournée odbywającego się pod patronatem Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Canberze, pana Andrzeja Jaroszyńskiego. Odbędą się w Katedrze Św. Patryka w Parramatta (07.10 godz. 19.30), Klubie Polskim w Ashfield (08.10 godz. 15.00), Ośrodku Duszpasterstwa Polskiego w Marayong (09.10 godz. 12.00) i Klubie Polskim w Bankstown (09.10 godz. 16.00). Więcej informacji w ząłączeniu.

Z poważaniem,
Daniel GromannKonsul Generalny
Consulate General of the Republic of Poland in Sydney
10 Trelawney St
Woollahra, NSW 2025
Australia
tel. + 61 2 9363 9816
fax + 61 2 9327 2216
www.sydney.polemb.net
_________________________________________________
Czy ktoś  z naszych słuchaczy zna pania Ewę Ossowską, aktywną uczestniczkę strajku w Gdansku w Sierpniu 1980-tego roku?
Sa niepotwierdzone informacje, ze wyemigrowala ona do Australii.  Jeden z tutejszych historykow pragnie nawiazac z panią Ossowską kontakt.
Informacje mozna wysyłać na adres naszego radia  pl2000fm@yahoo.com
________________________________________