wtorek, 13 września 2011

Wrzesień - australijska wiosna!
________________________________________

Oto jak oficjalne media polskie okłamują ludzi. Przykład ze strony  http://niezalezna.pl/

„Wśród kibiców, którzy chcieli "przywitać" premiera Donalda Tuska, pojawił się prowokator, który próbował wywołać awanturę. Jednego z uczestników uderzył i uciekł - prowokacja jednak się nie udała.

Tymczasem TVN24 udowadnia, że nie bez powodu nazywana jest Tusk Vision Network. Relacjonujący wizytę Tuska we Wrześni dziennikarz tej stacji, Grzegorz Kajdanowicz, tak powiedział o liderze PO: Tusk potrafi z różnymi grupami społecznymi rozmawiać ich językiem. W pewnym momencie przechodzi na "ty" z jednym z nich, mówi im: ja też byłem kibolem. Gdyby postawić go na Kongresie Kultury, mówiłby zupełnie innym językiem. Potrafi nieprawdopodobnie łatwo przystosować swój język do rozmówców. To nie tylko język - to gesty, mowa ciała... W rozmowie z kibolami wszystko jest tak, jak powinno być. On się w tym czuje autentyczny, sytuacja rozmowy nie uwiera go. Wyobraźmy sobie w tej sytuacji Grzegorza Napieralskiego, Pawła Kowala albo Jarosława Kaczyńskiego... Tusk jest w tym bezkonkurencyjny.”

Tyle oficjalne media, a jak było naprawdę?...........................

Legitymowanie, sprawdzanie na listach poszukiwanych, kontrola telefonów komórkowych, bo przecież mogą być kradzione, wreszcie odmowa wpuszczenia na otwarte spotkanie – takie metody zastosowała policja w Piastowie wobec kibiców, którzy chcieli zadać pytania Donaldowi Tuskowi. Nie pomogło - część mieszkańców wywiesiło transparent z napisem "Dość kłamstw" przy wejściu do odwiedzanej przez Tuska szkoły.
Kibice Legii Warszawa z Piastowa także pojawili się w okolicach szkoły, w której odbywało się spotkanie z Donaldem Tuskiem. Ze schowanym w torbie transparentem „Nie głosuję na PO”. Jednak policja zauważyła, że jeden z nich ma na koszulce legijną „elkę”. To stało się powodem interwencji.
– Legitymowano ich i kontrolowano przez 40 minut. Ewidentnie chodziło o uniemożliwienie im udziału w spotkaniu z premierem. W końcu odmówiono wpuszczenia ich do sali – mówi Niezależnej.pl Wojciech Braun, kibic Legii Warszawa.”


Dodatkowo: prezydent Komorowski podpisał ustawę, o sprzedaży napojów alkoholowych na stadionach! Czy nie kojarzy się to z celowym rozpijaniem narodu w peerelu?
____________________________________________

Operetka,ale nieśmieszna – Rafał A. Ziemkiewicz
I czemu się tu dziwić – taki kraj, z takim rządem / Gdzie sąd jest operetką – tam operetka jest sądem!”. Tym czterowierszem Marian Hemar skomentował ongiś skazanie Janusza Szpotańskiego za satyryczną operetkę Cisi i gęgacze. Współczesnych Cichych i gęgaczy nikt jeszcze nie napisał, ale pierwsza część fraszki już jest ponownie aktualna. To, co dzieje się dziś w polskich sądach, coraz bardziej staje się operetką.

(foto Darek Golik, Fotorzepa)Sądy III RP orzekają, że można publicznie drzeć Biblię, ale na przykład porównywanie „Gazety Wyborczej” do „Trybuny Ludu” albo nazywanie Adama Michnika duchowym spadkobiercą Róży Luksemburg jest nie do przyjęcia. Sądy III RP orzekają, czy opozycji wolno, czy nie wolno mówić, że za obecnych rządów „nic się nie zmieniło”. Sądy III RP orzekają, że Danielowi Olbrychskiemu wolno bezkarnie rzucać oszczerstwo na Bronisława Wildsteina, a Lechowi Wałęsie znieważać Grzegorza Brauna (bo „Lech Wałęsa jest osobą wybitną”, jak pouczyła pani z łańcuchem na szyi); ale w odwrotną stronę to „rażące naruszenie zasad współżycia publicznego”. Sądy III RP biorą się już nawet za pisanie amatorskich recenzji w formie wyroku, w rodzaju kuriozalnego orzeczenia w sprawie felietonu Marka Króla Nie polezie orzeł w GW-na. A między jedną a drugą taką sprawą puszczają wolno „łomiarza” i innych morderców.


______________________________________________

dr Wojciech Czart
Wydział Fizyki
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

tel. 504 328 821 begin_of_the_skype_highlighting              504 328 821      end_of_the_skype_highlighting
email: czart@hoth.amu.edu.pl


Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie informacji w Państwa serwisie o sukcesie naszych studentów w prestiżowym międzynarodowym konkursie Google Online Marketing Challenge 2011.
Aż cztery polskie zespoły znalazły się wśród piętnastu najlepszych w Europie (Europe Top 15).
Jeden z nich, zespół z Warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej został po raz trzeci zwycięzcą regionu Europy. W tym roku zwycięski zespół prowadził dr Tymoteusz Doligalski. Trzy pozostałe zespoły z europejskiego pochodziły z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i były prowadzone przez dr Wojciecha Czarta.
Zespoły Wydziału Fizyki UAM składały się ze studentów Informatyki Stosowanej Wydziału Fizyki UAM oraz międzyuczelnianego kierunku Techniczne Zastosowania Internetu prowadzonego wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Politechnikę Poznańską. W 2010 roku zespół dr Wojciecha Czarta znalazł się w światowej finałowej piętnastce (Final 15), a w 2009 roku w Europejskim Top 50. W 2011 w konkursie wzięły udział 3082 zespoły z całego świata, w 2010 - 2441 zespoły, a w 2009 – 2187. Globalnym zwycięzcą GOMC 2011 został zespół z University of Houston.
Więcej na temat udziału w konkursie można znaleźć na http://www.staff.amu.edu.pl/~czart/GOMC/ - teks załączony na końcu tego dokumentu.
O nas w artykule Polskiej Agencji Prasowej:
Lub na blogu Google Polska (tu są informacje nie uwzględniające ogłoszonego później Top 15).Z poważaniem,
Wojciech Czart
________________________________________________

SOS dla SBS
Monika Wiench
Polska stacja SBS w Sydney permanentnie obniża poziom swoich audycji. Od wielu miesięcy, kiedy trwa sydneyska audycja, warto po prostu wyłączyć radio, aby się nie denerwować. Chodzi tu o dwie rzeczy, podstawowe dla tak ważnego medium jakim jest radio. Chodzi mianowicie o poprawność języka, którym mówi się do mikrofonu, a co równie ważne chodzi o obiektywizm w przekazywaniu słuchaczom informacji, gdyż dla wielu z nich polska audycja jest jedynym źródłem wiedzy o Polsce.

W każdej audycji prowadzonej przez p. Annę Sadurską są dziesiątki błędów językowych. Nie chodzi tu już nawet o potknięcia, przejęzyczenia, czy jąkanie się, których zresztą też nie powinno być aż tak dużo. Chodzi natomiast o głupstwa, które wciąż wypowiada pani koordynator polskiego programu SBS. Myli daty, godziny, numery telefonów, nie mówiąc już o nazwiskach. Ostatnio nawet nie umiała podać prawidłowego numeru telefonu do własnej stacji SBS, w której pracuje przecież szereg lat. Może ma jakieś kłopoty z pamięcią?
Czasami poprawiają ją w ostatniej chwili koledzy, z którymi nadaje audycję, ale nie zawsze. Bywa, że sama się ocknie i wówczas wznosi okrzyk: „oj, co ja mówię”. Odmiana przez przypadki, składnia zdań, wszystko to sprawia wrażenie chaosu w audycji, pomieszania z poplątaniem. Czy na tym polega profesjonalizm? Czy za to płacą podatnicy?
Sprawa języka i zachowania przed mikrofonem to jedna rzecz. Drugą i równie ważną wydaje się sprawa tzw. obiektywizmu przekazywanych informacji. Otóż w powtarzanych wielokrotnie reklamach spiker dowodzi, że w radio SBS można usłyszeć najbardziej obiektywne dane o wydarzeniach w świecie i w Polsce. Nie jest to prawdą.
Można podać bardzo wiele przykładów, kiedy to w audycji serwowane są wyłącznie informacje tzw. wygodne, poprawne politycznie i „po linii”. Całkowicie pomija się prawdę, czyli drugą stronę medalu.
Podam tu tylko jeden przykład z ostatnich dni. Otóż w audycji nadanej przed kilkoma dniami, 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego, w polskiej audycji radia SBS nie wspomniano ani jednym słowem o tak pięknym wydarzeniu w stolicy Polski, jakim była Warta Honorowa w hołdzie Prezydentowi Rzeczypospolitej śp. Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim ofiarom Tragedii Smoleńskiej. A przecież miała miejsce przed Pałacem Prezydenckim i była dla wielu Polaków niezwykłym wydarzeniem, zorganizowanym przez środowiska niezależne. Nie wspomniano też ani jednym słowem o alternatywnych wobec oficjalnych, uroczystościach organizowanych z tej samej okazji w wielu innych miastach m.in. w Bygdoszczy, gdzie rozpoczęły się one w kościele oo. Jezuitów.
Czy na tym polega demokracja, z której tak dumna jest Australia, aby ważne sprawy dziejące się w Polsce ukrywać przed australijską Polonią? Dobrym przykładem jest też tzw. „korespondencja” z Polski p. Szperkowicza, który w ostatnim swoim wystąpieniu przed mikrofonem radia SBS nie powiedział ani słowa o sprawach dziejących się w kraju, natomiast rozwodził się szeroko na temat pogody, bocianów i miejskich hejnałów. A przecież wcześniej zawsze miał tyle do powiedzenia na temat działań śp. Lecha Kaczyńskiego, zawsze krytykując, czasami ośmieszając i dowcipkując na Jego temat. Obecnie zabrakło mu tego tematu. Czeka zapewne, z której strony wiatr powieje.
Podobnie nieobiektywne są informacje dotyczące polskiej gospodarki, kiedy to radio SBS przytacza słuchaczom "jedynie słuszne" opinie różnej maści ekonomistów lub wręcz wypowiedzi prezydenta, który z uporem maniaka wciska ludziom do głów, że stan polskiej gospodarki jest bardzo dobry, w sytuacji kiedy wiadomo, iż nad Polską gospodarką wiszą ciemne chmury. 
To taki jest obiektywizm radia SBS? Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński powiedział kiedyś: „Potrzeba nam niezależnego nauczania historii”. Ano potrzeba, tylko że Radio SBS jakby o tym zupełnie zapomniało, a niektórzy jego dziennikarze szczególnie.

 Monika WienchAustralijsko-Polskie Towarzystwo Historyczne
_________________________________________

Komentarz do “Marek Domagalski: Czy sale sądowe pozostaną wolne od wyborczej gorączki”


  1. Marian Kałuski pisze:
Dziecinada PO i SBecka działalność w Australii
Jak zaskarżenie PiS przez PO do sądu za rzekome głoszenie nieprawdy ma się do wolności nie tylko słowa ale i myśli?
Czy nie mamy prawa myśleć – wierzyć w to, że w Polsce pod rządami PO nic się nie zmieniło, nawet jeśli to nie jest całkowita prawda? Czy nie mamy prawa myśleć, że „Polska jest w budowie”, chociaż tak wcale NIE JEST?
Taka akcja jest obliczona na głupotę wyborców! Czyli PO z wyborców robi głupców.
PO powinna swoje racje przedstawiać w propagandzie przedwyborczej tak, aby przemawiały do wyborców, a nie latać po sądach, które takimi bzdurami nie powinny się zajmować.
A na marginesie kampanii wyborczej w Polsce, to w dzisiejszym (24.8.2011) polskojęzycznym programie australijskiego państwowego radia etnicznego SBS Jerzy Szperkowicz z Warszawy (ten który przez 18 lat był korespondentem mediów reżymowych w Moskwie) w – jak zwykle stronniczej – korespondencji z Polski mówił z oburzeniem o tym, że Jarosław Kaczyński zarzucił Donaldowi Tuskowi wysługiwanie się nie Polsce, a tylko obcym panom. Uznał to za czyn haniebny, poniżej krytyki. Tymczasem przemilczał nazwanie przez wicewojewodę kujawsko-pomorskiego i jednocześnie działacza PO Tomasza Hardyka „pisowskim bydłem” uczestników niedawnej warszawskiej konwencji PiS – 3000 osób! (Rzeczpospolita 23.8.2011). Według Szperkowicza nic złego w tym nie było.
Oto przykład proTuskowej kampanii wyborczej w antyPiSowskim polskojęzycznym rządowym programie radia etnicznego SBS, które jest finansowane m.in. przez polskich podatników, którzy w zdecydowanej większości uciekli do Australii z komunistycznej PRL.
Jak widać byli agenci SB czy ich poplecznicy mają się nie tylko dobrze w Polsce, ale nawet w dalekiej Australii!   
Marian Kałuski
Australia

_____________________________________Czy ktoś  z naszych słuchaczy zna pania Ewę Ossowską, aktywną uczestniczkę strajku w Gdansku w Sierpniu 1980-tego roku?
Sa niepotwierdzone informacje, ze wyemigrowala ona do Australii.  Jeden z tutejszych historykow pragnie nawiazac z panią Ossowską kontakt.
Informacje mozna wysyłać na adres naszego radia  pl2000fm@yahoo.com
_______________________________________

Polecaj wytrwale niezależne portale!
apel do internautów

Oto krążący w internecie email z zawartą w nim prośbą o dalsze rozsyłanie jak największej liczbie użytkowników:
W ostatnim czasie daje się zauważyć ograniczanie wolności słowa w Polsce oraz likwidację niezależnych mediów.
Z TVP zostały wyeliminowane m.in. takie programy jak: „Misja specjalna” Anity Gargas, „Pod prasą” Tomasza Sakiewicza, „Bronisław Wildstein przedstawia”, „Antysalon” Rafała Ziemkiewicza, „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego, czy nawet „Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego. Ponadto z mediów publicznych zostali usunięci m.in. Joanna Lichocka, Jacek Karnowski, Jacek Sobala, Katarzyna Hejke, Grzegorz Górny, Tomasz Terlikowski, Grzegorz Braun, Robert Kaczmarek, Dariusz Karłowicz.
Tzw. nieznani sprawcy pobili dziennikarza Pawła Mitera. Dziennik „Rzeczpospolita” został sprzedany w niejasnych okolicznościach i traci swój niezależny charakter.
Cenzurowany jest nawet Internet! Media głównego nurtu mimo pozornej różnorodności w opisywaniu rzeczywistości zależne są od jednego ośrodka decyzyjnego.
W tej sytuacji konieczne jest zdobywanie informacji z niezależnych źródeł o różnej orientacji, których częściowy zestaw przedstawiony jest poniżej:

strony internetowe:
niezalezna.pl http://niezalezna.pl/
 (rekord: 10 mln odsłon w ostatnim miesiącu)
bibula.com http://www.bibula.com/
 (w zakładce „linki” inne portale)
niepoprawni.pl http://www.niepoprawni.pl/
blogmedia24.pl http://blogmedia24.pl/
solidarni2010.pl http://solidarni2010.pl/
arcana.pl http://www.portal.arcana.pl/index.html
piotrskarga.pl http://www.piotrskarga.pl/
wolnapolska.pl http://wolnapolska.pl/

czasopisma:
Najwyższy czas http://nczas.home.pl/

filmy dokumentalne dostępne na You Tube:
Rosja - długie ręce władzy http://www.youtube.com/watch?v=KAIaJ_sReoM
Wezwanie do przebudzenia

Radio:
 (np. Aktualności dnia, Rozmowy niedokończone)

Wydawnictwa:IPN http://www.ipn.gov.pl/
 "Tylko prawda jest ciekawa" – Józef Mackiewicz

Nadesłała M.W.
________________________________________________

Informujemy, że istnieje możliwość utworzenia wśród Polonii australijskiej oddziału Stowarzyszenia „Solidarni 2010”.

Do powstania tej organizacji potrzebne jest minimum 15 osób. Dokładne informacje na temat tego Stowarzyszenia w Polsce można uzyskać na stronie internetowej www.Solidarni2010.pl,
gdzie zawarta jest deklaracja członkowska.

Osoby zainteresowane powstaniem oddziału Stowarzyszenia w Polonii australijskiej
proszone są o kontakt z Moniką Wiench nr. tel. 04-175-140-44 begin_of_the_skype_highlighting      
_________________________________________________

__________________________________________


Polecam wazny artykul dotyczacy Komisji Wyborczych poza granicami kraju. Czlonkow tych komisji zglaszaja komitety krajowe ( np. PiS-u), ale nie moga tego zrobic, bo Sikorski formalnie nie powolal obwodow glosowania ( chociaz konsul nieformalnie juz je okreslil). Sprawa jest pilna, bo zgodnie z ustawa kandydatury powinny byc zgloszone do soboty 16 wrzesnia. Mezowie zaufania moga zostac zgloszeniu w pozniejszym terminie.
Ps. Czlonkami komisji moga byc tylko osoby posiadajace wazny paszport polski. 
Hubert Błaszczyk

Związek WIęźniów Politycznych, Sydney
Wyborczy poślizg ministra Sikorskiego (z rp.pl)
Szef MSZ nie wydał jeszcze rozporządzenia o obwodowych komisjach wyborczych. A kandydatów do nich trzeba zgłosić do 16 września
– Jesteśmy trochę zaniepokojeni brakiem tych przepisów – mówi „Rz" Kazimierz Czaplicki, szef Krajowego Biura Wyborczego.
Rozporządzenie, które martwi KBW, dotyczy liczby i siedzib obwodowych komisji wyborczych za granicą. Choć w konsulatach są wstępne propozycje siedzib, to zgodnie z kodeksem wyborczym musi określić je minister spraw zagranicznych. Szefa MSZ nie obliguje żaden termin, ale sprawy, które jego rozporządzenie ma regulować, są już obwarowane konkretnymi terminami.
więcej, kliknij tu
____________________________________________

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w niedzielę 9 października 2011 r. odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. 
Odbędą się one w oparciu o zapisy Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, która weszła w życie z dniem 1 sierpnia 2011 r.

Obywatele polscy mieszkający za granicą będą mogli głosować na kandydatów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z okręgu wyborczego nr 19 oraz na kandydatów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z okręgu wyborczego nr 44.
Zgodnie z art. 35 par. 1 Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, do spisu wyborców za granicą będą wpisywani obywatele polscy legitymujący się ważnym polskim paszportem.
Ponadto, po raz pierwszy, obywatele polscy mieszkający za granicą będą mieli możliwość głosowania korespondencyjnego, zgodnie z zasadami określonymi w rozdziale 8  art. 62-68 Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy.
Na terenie Związku Australijskiego planowane jest przeprowadzenie wyborów w sześciu Obwodowych Komisjach Wyborczych:

Lp.
Miasto
Adres siedziby OKW
1.
Canberra
Ambasada RP,
7 Turrana Street
, Yarralumla ACT 2600
2.
Sydney
Konsulat Generalny RP,
10 Trelawney Street
, Woollahra NSW 2025
3.
Melbourne
Dom Polski Syrena,
1325 Stud Road
, Rowville VIC 3178
4.
Adelaide
Federacja Polskich Organizacji w Australii Południowej,
232 Angas Street, Adelaide
SA 5000
5.
Brisbane
Stowarzyszenie Polaków w Queensland Polonia,
10 Marie Street, Milton
QLD 4064
6.
Perth
Dom Polski,
33 Eighth Avenue, Maylands WA
6051

Wybory we wszystkich ww. komisjach odbędą się w godzinach 7.00 – 21.00 czasu lokalnego.
Obwodowa Komisja Wyborcza w Sydney będzie natomiast jedyną właściwą dla głosowania korespondencyjnego.
Warunki przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego zostały ustalone Uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 6 czerwca 2011 r. w sprawie warunków technicznych głosowania korespondencyjnego w obwodach głosowania utworzonych za granicą (tekst dostępny w Monitorze Polskim Nr 47, poz. 541 lub na stronach internetowych PKW). Wszyscy wyborcy głosujący korespondencyjnie na terenie Związku Australijskiego – niezależnie od miejsca zamieszkania – zostaną wpisani do spisu wyborców w Obwodowej Komisji Wyborczej w Sydney. Wysłanie pakietu wyborczego przez konsula musi nastąpić najpóźniej na 10 dni przed dniem wyborów, tj. do 29 września. Zgodnie z Kodeksem wyborca głosujący korespondencyjnie przesyła kopertę zwrotną na własny koszt na adres właściwego konsula (tzn. do Konsulatu Generalnego RP w Sydney) w terminie umożliwiającym jej dostarczenie do czasu zakończenia głosowania. Głosujący korespondencyjnie może także doręczyć właściwej Obwodowej Komisji Wyborczej (tzn. komisji w Sydney) lub konsulowi (w Sydney) swój głos (zwrotny pakiet wyborczy) osobiście w dniu głosowania, do czasu zamknięcia lokalu wyborczego.

Zgłoszenia do spisu wyborców można dokonać:
- Najpóźniej do poniedziałku 26 września 2011 r. w przypadku głosowania korespondencyjnego
(do godz. 16.30 czasu sydnejskiego w przypadku wnoszenia zgłoszenia do konsula lub do godz. 24.00 czasu polskiego w przypadku korzystania ze wspomnianej poniżej specjalnej aplikacji internetowej)
- Najpóźniej do czwartku 6 października 2011 r. w przypadku głosowania osobistego
(do godz. 16.30 czasu sydnejskiego w przypadku wnoszenia zgłoszenia do konsula lub do godz. 24.00 czasu polskiego w przypadku korzystania ze wspomnianej poniżej specjalnej aplikacji internetowej)
W najbliższym czasie zostanie udostępniona specjalna aplikacja internetowa pozwalająca na samodzielne dokonanie zgłoszenia do spisu wyborców i uzyskanie potwierdzenia tego zgłoszenia. O jej uruchomieniu poinformuję Państwa w odrębnej wiadomości, podając jej adres. Zachęcam Państwa do skorzystania z tej formy zgłoszenia do spisu wyborców.

Jeżeli natomiast chcecie Państwo dokonać zgłoszenia już teraz albo nie chcecie korzystać z aplikacji internetowej, możecie dokonać zgłoszenia do spisu wyborców do konsula w Sydney ustnie, pisemnie, telefonicznie, faksem lub e-mailem. Zgłoszenie powinno zawierać nazwisko i imiona, imię ojca, datę urodzenia, miejsce pobytu (zamieszkania) wyborcy za granicą, miejsce zameldowania wyborcy w Polsce (jeżeli wyborca takowe posiada), numer ważnego polskiego paszportu wraz z miejscem i datą jego wydania i terminem ważności, a także numer ewidencyjny PESEL (jeżeli wyborca go posiada). Prosimy także o określenie, czy będziecie Państwo głosować osobiście czy korespondencyjnie, a w przypadku głosowania osobistego – w którym mieście.
 W załączeniu przesyłam formularz zgłoszeniowy. W przypadku głosowania  osobistego uprzejmie proszę o podanie w punkcie 10a miasta, w którym zamierzacie Państwo głosować.
Akty prawne, kalendarz wyborczy oraz uchwały i komunikaty Państwowej Komisji Wyborczej dostępne są w internecie pod adresem www.pkw.gov.pl .

Wnioski o wpisanie do spisu wyborców można składać do Konsulatu Generalnego RP w Sydney:
Pocztą na adres: Consulate General of the Republic of Poland,
10 Trelawney Street
, Woollahra NSW 2025
 Telefonicznie na numer: (02) 9363 9816 begin_of_the_skype_highlighting              (02) 9363 9816      end_of_the_skype_highlighting
 Faksem na numer: (02) 9327 2216 begin_of_the_skype_highlighting              (02) 9327 2216      end_of_the_skype_highlighting

Na powyższy adres e-mail (sydney.kg.sekretariat@msz.gov.pl) proszę również kierować wszelkie ewentualne zapytania dotyczące wyborów.

Z poważaniem,
Daniel Gromann
Konsul Generalny
Consulate General of the Republic of Poland in Sydney

10 Trelawney St
Woollahra, NSW 2025
Australia
tel. + 61 2 9363 9816 begin_of_the_skype_highlighting              + 61 2 9363 9816      end_of_the_skype_highlighting
fax + 61 2 9327 2216
www.sydney.polemb.net
_________________________________________________

Z przyjemnością informuję, że we wrześniu br. do Australii na zaproszenie Konsulatu przyjeżdża polski pianista Rafał Łuszczewski (występujący za granicą jako Raphael Alexandre Lustchevsky). Jego występy uświetnią od strony kulturalnej polską Prezydencję w Unii Europejskiej, a w ich programie znajdą się utwory Fryderyka Chopina, Grażyny Bacewicz i Ignacego Paderewskiego. Tournee R. Łuszczewskiego będzie obejmowało 8 miast. W większości z nich (za wyjątkiem Canberry i Sydney) koncerty są organizowane przez osoby ze społeczności polskiej, którym serdecznie dziękuję za współpracę.
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny, przy czym w części miast istnieje konieczność wcześniejszego potwierdzenia udziału. Zachęcam Państwa do udziału oraz do jak najszerszego zaproszenia swoich australijskich znajomych. Poniżej podaję pełną informację nt. koncertów w poszczególnych miastach oraz sposobu rezerwacji bezpłatnych miejsc:
Sydney
Data: Sobota 10 września godz. 19.00
Miejsce: Sydney Conservatorium of Music – Verbruggen Hall (Cnr Bridge and Macquarie Streets, Sydney NSW 2000)
Rezerwacja miejsc: Tel. (02) 9363 9816 begin_of_the_skype_highlighting              (02) 9363 9816      end_of_the_skype_highlighting lub e-mail: marta.kiec-gubala@msz.gov.pl
Brisbane
Data: Czwartek 15 września godz. 19.00
Miejsce: Queensland Conservatorium Griffith University – Ian Hanger Recital Hall (
Rezerwacja miejsc: Tel. (07) 3735 6247 lub e-mail: young-conservatorium@griffith.edu.au (Queensland Conservatorium Griffith University)
16 Russell Street, South
Bank, Building S01, Room/Level 2.10)
Hobart
Data: Sobota 17 września godz. 14.30
Miejsce: St. George's Anglican Church (
Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc.
30 Cromwell Street
, Battery Point)
Melbourne
Data: Niedziela 18 września godz. 15.00
Miejsce: Melbourne Conservatorium of Music – Melba Hall (Royal Parade, Parkville VIC 3052)
Rezerwacja miejsc: Tel. (03) 9830 5826 begin_of_the_skype_highlighting              (03) 9830 5826      end_of_the_skype_highlighting (p. Maria Zycinska) lub tel. (03) 9331 1449 begin_of_the_skype_highlighting              (03) 9331 1449      end_of_the_skype_highlighting (p. Bogusia Bliszczyk) lub e-mail: irenka@netspace.net.au (p. Irena Janus-Olchowik)
Canberra
Data: Czwartek 22 września godz. 19.00
Miejsce: Ambasada RP,
Rezerwacja miejsc: Tel. (02) 6272 1000, e-mail: canberra.amb.sekretariat@msz.gov.pl (Ambasada RP)
7 Turrana St
, Yarralumla ACT 2600
Newcastle
Data: Niedziela 25 września godz. 13.30
Miejsce: Sacred Heart Cathedral (841 Hunter Street, Newcastle West NSW 2302)
Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc.
Darwin
Data: Środa 28 września godz. 20.00
Miejsce: Charles Darwin University Theatre (Casuarina Campus,
Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc.
Ellengowan Drive
, Casuarina, Darwin NT 0909)
Perth
Data: Sobota 1 października godz. 19.00
Miejsce: The John Inverarity Music and Drama Centre (Hale School,
Rezerwacja miejsc: Tel. (08) 9443 8866 begin_of_the_skype_highlighting              (08) 9443 8866      end_of_the_skype_highlighting lub e-mail: polish@kurier.iinet.net.au (Polsko-Australijskie Towarzystwo Kulturalne w Australii Zachodniej)
Hale Road
, Wembley Downs WA 6019)
Załączam ulotki zapraszające na koncerty w Sydney, Melbourne i Hobart, w których znajdziecie Państwo program koncertu oraz informacje o artyście.
Z poważaniem,
Daniel Gromann
Konsul Generalny 
_________________________________________________

Światło, motyl, ekshumacja
na blogu Starego Wiarusa

Czy ktoś ma jakiekolwiek sensowne wytłumaczenie dlaczego w całym post-smoleńskim rozpasaniu mataczenia i dezinformacji, wręcz wyjątkowo skrupulatnie dopilnowano udaremnienia jakichkolwiek prób weryfikacji hipotezy wewnętrznej eksplozji w kabinie Tupolewa? Hipotezę taka można było potwierdzić lub jej zaprzeczyć dwoma sposobami.
1. Po pierwsze, można było użyć metody polarymetrii optycznej i zwizualizować w świetle spolaryzowanym naprężenia wewnętrzne w szybach kabiny pasażerskiej ‘101’, a następnie porownać je z obrazem naprężeń w szybach kabiny pasażerskiej ‘102’.
2.Po drugie, można było wykonać prześwietlenia klatki piersiowej wszystkich ofiar katastrofy, i poddać je ocenie specjalistów. Obrażenia detonacyjne płuc wywołane nadciśnieniem eksplozji (barotrauma, blast injury) mają niezwykle charakterystyczny obraz radiologiczny zwany “butterfly” czyli motylem. Kto ciekawy, jak taki obraz wygląda, niech obejrzy Fot.5 w linkowanym poniżej artykule z fachowego czasopisma medycznego:
Powiększenia zdjęcia rentgenowskiego, pokazującego jak wygląda “motyl” u ofiary zamachu terrorystycznego znajdującej sie w pobliżu wybuchu, są tutaj:


Hipotezę wybuchu w kabinie można było jednoznacznie potwierdzić lub jej zaprzeczyć. Można było, ale już nie można:
1. z powodu powybijania przez Rosjan szyb we wraku. Nie można już uzyskać ani jednej nienaruszonej szyby z kabiny ’101’ do badań polarymetrycznych. [Nota bene, nawet gdybyśmy cudem mieli taką szybę, to po sprzedaniu ‘102’, próbki porównawcze też znajdą się poza naszym zasięgiem;
2. z powodu zadziwiającego zakazu ekshumacji ofiar, wydanego przez Rosjan i skrupulatnie przestrzeganego przez rzekomo suwerenne państwo polskie. Po 16 miesiącach rozkładu tkanek miękkich w trumnach, których otwierania zakazano, nie ma już czego prześwietlać.
(info z Pulsu Polonii)
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Szczęść Boże!
Proszę:
   1. Odmawiać codziennie Różaniec za Ojczyznę (przynajmniej jedną dziesiątkę) w poniższej intencji:
      "Z Maryja Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu"
   2. Zamawiać Msze Święte w intencji Ojczyzny - "O nawrócenie Polski, by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i by wypełniła Jasnogórskie Śluby Narodu". Informacje o tym będziemy umieszczać na www
   3. Podejmować wyrzeczenia i post w intencji Ojczyzny
   4. Zachęcać też innych i przysyłać deklaracje pocztą lub mailem na adres podany na www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Poniżej pewne sugestie - być możne cześć z nich byłaby do wykonania:
Najlepiej i najtaniej byłoby zgrać sobie pliki do pobrania z www na cd lub na pen-drive i znaleźć jakąś drukarnie w pobliżu i namówić szefa tej drukarni by albo odpłatnie albo bezpłatnie wykonał druki zgłoszeń i plakatów. Odciąży to nas od kosztów wysyłki.
Można też deklaracje wykonać na zwykłym ksero lub drukarce komputerowej w wersji czarno-białej.
Poza tym:
   1. W miarę swoich możliwości proszę docierać do mediów katolickich, od pisemek parafialnych do pism o szerszym zasięgu, be te opublikowały nasz plakat u siebie i umieściły wewnątrz czasopisma deklaracje.
   2. W swojej parafii można poprosić by podano w ogłoszeniach na Mszach Świętych informację o powstaniu Krucjaty Różańcowej modlącej się za Ojczyznę, możne uda się to połączyć z osobistą zachętą do przystąpienia i rozdaniem deklaracji.
   3. Należałoby dotrzeć do grup pielgrzymkowych i Sanktuariów w Polsce i za granica z informacją i materiałami Krucjaty.
____________________________________________

 ____________________________________________________