piątek, 6 maja 2011

Maj 2011

_________________________________________________

Szanowni Państwo,

Przesyłam w załączeniu informację o wystąpieniu pana Andrzeja Jaroszyńskiego, Ambasadora RP w Australii, w Australian Institute of International Affairs (AIIA) w Sydney, w najbliższy wtorek 31 maja 2011 r. o godz. 18.00.
Serdecznie zachęcam zainteresowane osoby do udziału. Ponieważ wydarzenie organizowane jest przez AIIA na zwyczajowych zasadach, pobierana będzie opłata za wstęp w wysokości 15 AUD dla członków tej organizacji i 20 AUD dla osób niebędących członkami. Jednakże zgodnie z zapewnieniem Colina Chapmana, prezesa AIIA w Nowej Południowej Walii, wszyscy członkowie społeczności polskiej zostaną kurtuazyjnie potraktowani jak członkowie AIIA, to znaczy opłata dla nich wynosić będzie 15 AUD.

Z poważaniem,
Daniel Gromann
Konsul Generalny
Consulate General of the Republic of Poland in Sydney
10 Trelawney Street
Woollahra, NSW 2025
Australia
tel. +61 2 9327 8600
fax. +61 2 9327 2216
e-mail: daniel.gromann@msz.gov.pl
www.sydney.polemb.net
________________________________________________


Ernestyna Skurjat- Kozek redaktorka naczelna Pulsu Polonii i dzielna obronicielka nazwy Góry Kociuszki(to dzięki niej góra ta nie zmieniła nazwy, jak planowano...)została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.Medal wręczał konsul generalny RP p.Daniel Gromann.
Ernestyno - serdeczne gratulacje i nie zaprzestawaj swojej pożytecznej dla Polski i Polonii działalnosci!
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

_________________________________________________

Oto list p.Mariana Kałuskiego do radia SBS.
Ale, każdy, kto chciałby napisać list protestacyjny w tej sprawie do telewizji Channel 9, może to zrobić prywatnie. Powinniśmy zawsze protestować przeciw fałszowaniu polskiej historii.

„W dzisiejszym (13.05.11) programie australijskiej stacji telewizyjnej Channel 9 „Today” w podawanych wiadomościach o godzinie 8 rano, mówiąc o procesie sądowym w Niemczech ukraińskiego zbrodniarza na usługach Niemców – hitlerowskiej machiny zbrodni (chodziło o mordowanie Żydów) Iwana Demjaniuka powiedziano, że był strażnikiem w „Polish concentration camp” („polskim obozie koncentracyjnym”).
Wyrażam nadzieję, że polskojęzyczny program radia SBS nie tylko zainteresuje się tym obrzydliwym kłamstwem, które zniesławia naród polski w czołowej australijskiej stacji telewizyjnej, ale także potępi tę wyjątkowo podłą niegodziwość w swoim programie. Dobrze by było, aby pracownicy polskojęzycznego programu wysłali również do dyrekcji Channel 9 list protestacyjny, podpisany przez Was wszystkich. Była by to wymowna – także dla dyrekcji Channel 9 - reakcja dziennikarzy SBS na podłość dziennikarzy z Channel 9.

Pozdrawiam,
Marian Kałuski”

_______________________________________________


KLUB POLSKI W ASHFIELD
URZADZA "ZABAWE ZAMKOWA" 14 MAJA O GODZINIE 7.30PM. CENA BILETU $25.00.
W PROGRAMIE LOTERIA, ATRAKCYJE NAGRODY, KOLACJA, PIECZONY PROSIAK, GRZANE WINO ORAZ ZAKASKI.

GWARANTUJEMY DOBRA ZABAWE!

SPONSOR "KOVAR" - PIWO ZAMKOWE
__________________________________________________

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam osoby mieszkające lub przebywające czasowo w Sydney na spotkanie z panią Bogumiłą Żongołłowicz, poświęcone prezentacji jej książki „Jego były Czerwone maki... Życie i kariera Gwidona Boruckiego – Guido Lorraine’a”.
Spotkanie odbędzie się w piątek 20 maja o godz. 19.00, w jęz. polskim. Wstęp oczywiście wolny. Więcej szczegółów w załączeniu.

Uprzejmie przypominam również, że jutro, tzn. w środę 11 maja o godz. 18.00 w Sydney Conservatorium of Music odbędzie się koncert zwycięzcy Pierwszego Australijskiego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, którym został Peter de Jager.
Wstęp wolny.
Można zarezerwować z wyprzedzeniem miejsce, e-mailem na adres marta.kiec-gubala@msz.gov.pl
albo telefonicznie na nr (02) 9363 9816 begin_of_the_skype_highlighting (02) 9363 9816 end_of_the_skype_highlighting, ale ponieważ koncert odbędzie się w dużej sali Verbruggen Hall, z miejscami nie powinno być problemu - jeżeli jeszcze ich Państwo nie rezerwowaliście, możecie po prostu przyjść na koncert – do czego serdecznie zachęcam!

W ślad za wcześniejszą informacją uprzejmie przypominam też, że w czwartek 12 maja o godz. 19.00 odbędzie się koncert Petera de Jagera w Melbourne Conservatorium of Music.
W sprawie biletów (15 AUD) należy kontaktować się z paniami: Marią Zycinską (tel. 03 9830 5826 begin_of_the_skype_highlighting 03 9830 5826 end_of_the_skype_highlighting), Bogusią Bliszczyk (tel. 03 9331 1449 begin_of_the_skype_highlighting 03 9331 1449 end_of_the_skype_highlighting) lub Ireną Janus-Olchowik (e-mail: irenka@netspace.net.au).

Z poważaniem,
Daniel Gromann
Konsul Generalny


Consulate General of the Republic of Poland in Sydney
10 Trelawney Street
Woollahra, NSW 2025
Australia
tel. +61 2 9327 8600 begin_of_the_skype_highlighting +61 2 9327 8600 end_of_the_skype_highlighting
fax. +61 2 9327 2216
e-mail: daniel.gromann@msz.gov.pl
www.sydney.polemb.net

_______________________________________________

Związek Polskich Więźniow Politycznych serdecznie zaprasza rodakow z Sydney na pokaz filmu dokumentalnego Anity Gargas “ 10.04.10”.
Ten połtoragodzinny dokument sledczy powstal po ogloszeniu raportu MAK w sprawie Tragedii Smolenskiej i wiele zawartych w nim tez, ma wobec tego raportu wymowę polemiczną.
Film zawiera dotychczas niepublikowane zdjecia, rozmowy z mieszkancami osiedla sasiadującego z lotniskiem, pilotami oraz wojskowymi ze Smolenska.
Spory fragment tego dokumentu obrazuje rownież postępowanie Rosjan z wrakiem samolotu.

W filmie wypowiada sie po raz pierwszy publicznie pani Jadwiga Kaczynska - matka tragicznie zmarłego prezydenta, ktora powiedziała:
“Zginęli ludzie, ktorzy byli na czele panstwa, i panstwo się o nich nie upomina”.

Po projekcji jak zwykle zapraszamy do dyskusji.
Pokaz filmu odbedzie sie w niedziele dnia 15 maja 2011 roku o godzinie 16.30 w Sali Klubu Polskiego w Ashfield. Wstep wolny. Zapraszamy.
Hubert Blaszczyk - przewodniczacy Zwiazku Polskich Wiezniow Politycznych
Telefon: (02) 96070321 (02) 96070321

_________________________________________________

Redaktorka tej strony przeprasza za kwietniwy zastój, spowodowany trudnosciami technicznymi.
________________________________________________

8 Maja 2011, w niedzielę, o godz. 14.30 w Klubie Polskim w Ashfield,
73 Norton Street odbędzie się:

WIELKI KONCERT Z OKAZJI BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II
pt, „PIELGRZYM MIŁOŚCI“
Organizatorzy koncertu serdecznie zapraszają aby uczcić tak bardzo ważny moment Beatyfikacji
NASZEGO WIELKIEGO RODAKA, PAPIEŻA MIŁOŚCI.

Swoją obecność potwierdził Konsul Generalny RP w Sydney Daniel Gromann.

Udział wezmą zaproszeni sydnejscy artyści: Dariusz Paczyński, Dorota Banasiak, Krzysztof Malek, Adrianna Crugnale, Monika Zygadlo, Halina Gad, Jolanta Komincz-Howe, Bogumiła Filip, Agnieszka Rypel-Polkas, Piotr Pokorski, Wiesław Rogoliński, Leah (Lija) Łania, Naomi Baranowska, Zespół Muzyczny im. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.
_________________________________________________
_________________________________________________