środa, 28 kwietnia 2010

Majowe i czerwcowe imprezy i wydarzenia

___________________________________________________

"Sprzedam Polskę - tanio!"
23 czerwiec, 2010 - 10:23

Wyprzedać wszystko - oto polityka tego rządu, który chce sprzedać nawet Mennicę (czyli instytucję, która produkuje pieniądze). Dziwię się "ekonomistom", którzy popierają taką politykę, gdyż jest ona krótkowzroczna. "Dobry polski bank" - PKO BP przynosi Skarbowi Państwa dobre dochody, w postaci dywidendy, co roku. Kiedy go sprzedamy, budżet zostanie zasilony jednorazowo. Skąd później będziemy czerpać dochody? Wyłącznie z podatków, które trzeba będzie podnosić niemiłosiernie. Kiedy sprzedamy elektrownie, Polska będzie kupować energię od obcych, którzy - jeśli zechcą (a będzie to leżało w ich interesie) - zamkną nasze zakłady. I nie będziemy mieć dostaw energii. Będziemy kupować własne monety od obcych po sprzedaży Mennicy. W końcu będziemy kupować nawet powietrze do oddychania. Nie dziwię się innym państwom, które promują takie pomysły w Polsce poprzez media polskojęzyczne (niby polskie), będące własnością obcych koncernów. Bo przecież w interesie innych państw jest to, żeby Polska była klientem - krajem całkowicie uzależnionym od dostaw z innych krajów. Sprzedaliśmy (zlikwidowaliśmy) stocznie, by kupować statki od innych. Sprzedamy (zlikwidujemy) kopalnie, żeby kupować węgiel, bo nie wierzę, żeby jakieś cudowne paliwo do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej pojawiło się w najbliższym czasie. Będziemy wtedy idealnym klientem, żeby nie powiedzieć żebrakiem. Są państwa, którym zależy, żeby tak było. Nie dziwię się im. Dziwię się Polakom, że taką koncepcję aprobują, a nawet promują, jak jest w przypadku dzisiejszej publikacji Rzepy (autorstwa Pawła Jabłońskiego).

Więcej: http://niepoprawni.pl/blog/1342/sprzedam-polske-tanio


____________________________________________________________

Tak będzie rządziła Polską ekipa Bronisława Komorowskiego...

________________________________________________

Czy chcecie mieć prezydenta, który przyjaźni się z kimś takim jak Palikot?
____________________________________________________________

Redaktorka tej strony przeprasza czytelników, za długą przerwę.
Spowodował ją remont mieszkania, który trwał 3 tygodnie.
(Nie miałam dostępu do komputera i nie mogłam zamieścić żadnego ogłoszenia.)
Obiecuję poprawę i od poniedziałku wszystko będzie funkcjonować normalnie.
Proszę zatem nadsyłać ogłoszenia.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy odwiedzą tę stronę.
_________________________________________________

Kawiarenka Pod Pegazem
działająca pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Literackiego i mecenatem Konsulatu Generalnego RP
zaprasza na biesiadę poetycką Janka Dydusiaka
połączoną z promocją nowych publikacji autora:
"Stajnia Augiasza", "Lament Hioba", "Koncert na Antypodach".
Wykonawcy: Marta Kieć-Gubała oraz aktorzy Teatru Fantazja Marta Zubek i Bogumił Drozdowski. Oprawa muzyczna: Ewa Motyka-Kowalska - flet i Marcin Wolski - wiolonczela.
Antresola w Klubie Polskim w Ashfield,
sobota 15-go maja, godz.17-ta.
Po spotkaniu rozmowy przy kawie, ciastach winie i zakąskach.
Wstęp $10.
Sponsorami spotkania są: dr. Kaja Łukaszewicz i inż. Jerzy Wąsiel.
____________________________________________________

Szanowni Państwo,

Przesyłam w załączeniu:
1. Zaproszenie na organizowany przez Konsulat recital chopinowski polskiego pianisty Rafała Łuszczewskiego (za granicą występującego jako Raphael Alexandre Lustchevsky) w Sydney Conservatorium of Music w sobotę 22 maja br. o godz. 19.00.
Koncert będzie trwał do godz. 20.30 (z 15 min. przerwą). Wstęp na koncert jest bezpłatny – serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które mieszkają lub będą w tym dniu w Sydney i uprzejmie proszę o przekazanie zaproszenia znajomym polskim i australijskim, którzy mogą być zainteresowani tym wydarzeniem.
Z uwagi na ograniczoną pojemność sali, uprzejmie proszę o wcześniejsze potwierdzenie udziału na e-mail: marta.kiec-gubala@msz.gov.pl


(z nazwiskiem i liczbą potrzebnych miejsc) albo telefonicznie na numer 9363 9816, 9363 9817 lub 9363 9818. Nie ma możliwości zarezerwowania konkretnego miejsca, ponieważ miejsca nie będą numerowane.
Uprzejmie przypominam, że na stronie http://sydney.edu.au/music/whats_on/getthere.shtml


możecie Państwo znaleźć informacje o możliwościach dojazdu do Sydney Conservatorium of Music i pobliskich parkingach.

Osoby mieszkające w Sydney zapraszam także do udziału w innych wydarzeniach organizowanych przez Konsulat w nadchodzących tygodniach: spotkaniu z panią Lidią Rozmus w dniu 10 maja, wieczorze poświęconym pani Irenie Sendler w dniu 18 maja oraz spotkaniu z panem Andrzejem Siedleckim w dniu 27 maja.

2. Informację o dorocznym uroczystym obiedzie (Annual Black Tie Dinner) organizowanym z okazji Dnia Unii Europejskiej przez The NSW Parliamentary Friends of the European Union w dniu 21 maja w siedzibie Parlamentu Stanowego NSW. Wydarzenie to jest otwarte dla wszystkich członków społeczności krajów UE zamieszkałych w Nowej Południowej Walii. Koszt udziału wynosi 140 AUD od osoby. Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany udziałem, uprzejmie proszę o przesłanie stosownego potwierdzenia i opłaty bezpośrednio do organizatorów (zgodnie z załączonym formularzem).

3. Tekst oświadczeń ministerialnych Pani Premier NSW Kristiny Keneally oraz lidera opozycji Barry’ego O’Farrella, które zostały przyjęte w dniu 21 kwietnia br. w związku z tragiczną katastrofą samolotu prezydenckiego, zawierających wiele ciepłych słów pod adresem naszego Narodu.


Z poważaniem,
Daniel Gromann
Konsul Generalny

_____________________________________________________

Konkurs BUKIET DLA MAMY
Redakcja magazynu Żongler oraz Poczta Kwiatowa Sp. z o. o. organizują konkurs z okazji Dnia Matki - Bukiet dla Mamy.

Jeszcze do 23 maja możesz wziąć udział w konkursie!

Regulamin konkursu Postanowienia ogólne i warunki uczestnictwa w konkursie
•Organizatorem konkursu jest magazyn Żongler www.polonia-nova.com oraz Poczta Kwiatowa Sp. z o. o. http://www.pocztakwiatowa.pl/
•W konkursie może wziąć udział każdy piszący niezależnie od wieku i profesji, amatorzy i profesjonaliści.
•Tematyką prac ma być Matka w dowolnej formie wypowiedzi literackiej: wypracowanie, wiersz, opowiadanie, fraszka, odezwa, felieton, kartka z pamiętnika, reportaż, list i inne.Celem konkursu jest pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji i prozy, łączenie się z Polonią, promowanie twórców, promowanie firmy Poczty Kwiatowej Sp. z o. o. oraz promocja magazynu Żongler.
•Prace muszą być napisane w języku polskim.
•Każda praca musi być opatrzona imieniem i nazwiskiem, adresem oraz w przypadku osób do lat 18 również cyfrą określającą wiek autora.
•Każdy z uczestników może zgłosić kilka prac
•Prace należy przesyłać na adres: office@polonia-nova.com
•Termin składania prac upływa 23 maja 2010r.
•Na konkurs można zgłosić utwór poetycki lub prozatorski o objętości do maks. 2 stron standardowego maszynopisu (1800 znaków na stronie).
•Prace oceni zespół jurorów powołany przez redakcje magazynu Żongler, m.in. pisarka/pisarz, redaktorka/redaktor, poetka/poeta, oraz czytelniczka/czytelnik. Nazwiska jurorów podamy po zakończeniu konkursu.
•Przewidziano nagrody: wyłonieni laureaci mogą przekazać kwiaty wraz z życzeniami swoim mamom. Poczta Kwiatowa Sp. z o. o zobowiązała się doręczyć 5 bukietów na terenie całej Polski dn. 26.05 pod uprzednio wskazany adres.
•Ogłoszenie wyników nastąpi w 26 maja 2010r.
•Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania zgłoszonych na konkurs prac do promocji ich autorów, konkursu, firmy Poczta Kwiatowa Sp. z o. o oraz magazynu Żongler.
•Zgłoszenie prac na konkurs jest jednoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu.
•Informacji dotyczących konkursu udziela office@polonia-nova.com lub pod numerem telefonu 0043 699 18 201 402
___________________________________________________________

KOMUNIKAT Fundacji Kresy - Syberia

WARSZAWA, POLSKA. Poniedziałek, 12 kwietnia 2010 r.

Ocaleni – ofiary represji stalinowskich we wschodniej Polsce, obecnie rozsiani po świecie przedstawiciele środowisk polonijnych, łączą się z Narodem Polskim w bólu po tragicznej śmierci w ostatnią sobotę Prezydenta RP – Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki oraz innych znamienitych przedstawicieli Państwa Polskiego, którzy zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu w drodze na uroczystości w Katyniu w zachodniej Rosji.

Opłakują oni stratę tak wielu osób, które niezmiernie dużo uczyniły dla upamiętnienia i upowszechnienia pamięci o tragicznych wydarzeniach inwazji i okupacji sowieckiej na terenie Polski w czasie II wojny światowej. Wsparcie i zaangażowanie wielu spośród tych, którzy zginęli na pokładzie prezydenckiego samolotu, miało kluczowe znaczenie we wsparciu Fundacji Kresy-Syberia w zainicjowaniu jej projektu Wirtualnego Muzeum Kresy-Syberia – www.kresy-siberia.org


Fundacja Kresy-Syberia powstała w celu inspirowania, promocji i wspierania badania, upamiętniania i upowszechniania zbyt mało znanej i rozumianej części polskiej historii, jaką były niszczycielskie dla Polski inwazje sowiecka i nazistowska w czasie II wojny światowej.
Ponad milion obywateli polskich różnych wyznań i narodowości (polskiej, ukraińskiej, białoruskiej, katolicy, prawosławni, żydzi) było deportowanych z terenów Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej w latach 1940-41 lub aresztowanych, a następnie zesłanych do specjalnych, stalinowskich obozów pracy na Syberii, w Kazachstanie i wschodniej Azji. Zamordowanie w 1940 r. przez NKWD przeszło 20 tysięcy polskich oficerów, znane jako Zbrodnia Katyńska, było jednym z najtragiczniejszych symboli tej historii. Dramatyczne losy obywateli polskich pod okupacją sowiecką w czasie II wojny światowej, w tym ofiary mordów w Katyniu i innych miejscach kaźni, były tuszowane przez Aliantów, aby ochronić reputację ZSRR – ich ważnego sojusznika w walce z nazistowskimi Niemcami.

Prezes Fundacji – Stefan Wiśniowski, zamieszkały na stałe w Australii, wystosował do mieszkańców Polski przesłanie, które powinno odbić się echem w tym tragicznym momencie utraty życia przed najważniejsze osoby w Państwie Polskim :
“W tym tragicznym dniu dla Polski i jej dzieci na całym świecie, łączymy się z Państwem w żałobie po tragicznej śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii, a także tak wielu liderów Narodu Polskiego, walczących o pamięć i tożsamość narodową.
Celem Fundacji Kresy-Syberia jest praca w Polsce i na świecie na rzecz upamiętniania i upowszechniania naszej wspólnej historii, w szczególności losów polskich obywateli walczących w Kraju na Kresach Wschodnich oraz na Uchodźstwie w czasie II wojny światowej.
W płomieniach prezydenckiego samolotu utraciliśmy wielu przyjaciół wspierających Fundację, w tym m.in. : byłego prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i Ministra Janusza Krupskiego, którzy byli Honorowymi Patronami Fundacji; Marszałka Macieja Płażyńskiego ze Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” – pierwszego z najważniejszych sponsorów Wirtualnego Muzeum Kresy-Syberia; Janusza Kurtykę, prezesa IPN i Andrzeja Przewoźnika, sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa – którzy byli inspirującymi Partnerami naszej Fundacji. Także pozostałe osoby, które z nimi zginęły, były patriotami z wielkim oddaniem pracującymi dla przyszłości Narodu i upamiętnienia pamięci o polskiej historii.

Nie możemy pogodzić się z tragiczną ironią historii, jaką jest fakt, że zginęli ludzie, którzy udawali się do lasu katyńskiego, aby uczcić ofiary mordu sprzed 70 lat. Las w Katyniu ponownie upomniał się o krew nowego pokolenia przywódców Polski.
Jako bracia i siostry Narodu Polskiego wspólnie przetrwamy tę wielką tragedię, podobnie jak stało się to w przypadku naszych przodków poprzez setki lat. Lecz obecnie przeżywamy stratę zaangażowanych i wrażliwych historycznie patriotów.
Nasze myśli i modlitwy biegną w stronę całego Narodu Polskiego i do rodzin, które utraciły swoich Najbliższych. Niech Polska, jej dzieci oraz jej przyjaciele na całym świecie zjednoczą się w tym tragicznym momencie.”
“Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy”

FUNDACJA KRESY-SYBERIA
WWW.KRESY-SIBERIA.ORG


Australia & Nowa Zelandia :
Stefan Wiśniowski, Prezes Fundacji (Sydney)
tel. komórkowy : +61-4-1186-4873
Stefan.Wisniowski@Kresy-Siberia.org


Polska:
Aneta Hoffmann, Przewodnicząca Zarządu Fundacji (Warszawa)
tel. +48-502-870-596
Aneta.Hoffmann@Kresy-Siberia.org

___________________________________________

Ten pan na You Tube przedstawił swoje poglądy na temat katastrofy w Smoleńsku, w imieniu całej australijskiej Polonii!
Nie podał gdzie mieszka, natomiast podał, ze jest dziennikarzem i pisarzem. Jak do tej pory nikt nie zna tego pana...
Prosze obejrzeć film, może ktoś go zidentyfikuje?
Prosimy też o opinie o tej kontrowersyjnej wypowiedzi, nie mającej nic wspólnego z poglądami Polonii australijskiej, na adres pl2000fm@yahoo.com

1. Tylko kilku działaczy polonijnych w Australii oświadczyło, że słyszało o panu L.
Nie jest on przedstawicielem żadnej polonijnej organizacji i jak sam wyznał w dyskusji na facebooku, przedstawił na tym filmiku prywatne poglądy. Kasując możliwość komentowania, zabezpieczył się przed sprzeciwami.

2. Ten pan nie jest ekspertem, nie jest w stanie ocenić „kto zawinił”.
Podaje on wiadomości oficjalnie zdementowane, jak np. czterokrotne podchodzenie samolotu do lądowania (było jedno), czy zła widoczność - była więcej niż wystarczająca dla bezpiecznego lądowania.
Sprawozdania z pogrzebu pokazują na ulicach Warszawy i Krakowa miliony ludzi żegnających prezydenta. Kto i w jaki sposób zmusił ich do tego?! Może UFOludki?...

3. Samolot miał z góry zaplanowane lądowanie w Smoleńsku. Po co więc prezydent miałby rozkazywać pilotowi, że ma lądować w Smoleńsku? (!).
Wieża kontrolna nie wydała zakazu lądowania, zasugerowała tylko lądowanie na innych lotniskach.
Powoływanie się na przykład Gruzji jest bez sensu. Inna sytuacja i wojna, poza tym obaj piloci nie posłuchali. W samolocie pilot jest pierwszym po Bogu.

4. You Tube jest potęgą medialną. W jakim celu pan L. postanowił rozpowszechniać tam swoje poglądy? Czy jest to celowe „sianie zamętu”, dla odwrócenia uwagi od spraw istotnych? Chociażby takich jak: dlaczego samolot z prezydentem, przedstawicielami rządu, sztabem armii, nie dostał należnego w takiej sytuacji zabezpieczenia?

Jeśli to była droga do szybkiej sławy, to jednak pan L. nie został idolem...
(Na marginesie: jeżeli to jest wywiad, to czytanie z kartki, czy też z monitora jest sztuczne, zaplanowane - wszystkich to uderzyło.)_______________________________________________________


Polska Macierz Szkolna w Nowej Południowej Walii
Polish Educational Society in NSW INC.

ma zaszczyt zaprosić
Na uroczystość z okazji Konstytucji

3 Maja i 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina

w niedzielę 2 maja 2010 na godzinę 2.00 po południu


do Klubu Polskiego w Ashfield przy Norton Street

podczas uroczystości
zostaną wręczone nagrody stypendialne Fundacji Kulturalnej
im. Harcmistrza Witolda Szupryczyńskiego,

dla dzieci i młodzieży, za wyjątkowe wyniki w nauce języka polskiego,
za podtrzymywanie tradycji i kultury polskiej,
oraz za udział w życiu polonijnym.

Marysia Nowak - przewodnicząca
Polskiej Macierzy Szkolnej w NPW Inc
Elżbieta Cesarski - sekretarz
Polskiej Macierzy Szkolnej w NPW Inc

Koncert o godz. 2pp poprzedzi spotkanie przedstawicieli Australijskich i Polskich Departamentów i Organizacji Polonijnych o godz. 1.30 po południu

RSVP Marysia Nowak tel: 9875 1572 marysia.nowak@bigpond.com

Elizabeth Cesarski email: northshore@polisheducation.org.au

___________________________________________________________

Konsulat RP w Sydney zaprasza wszystkich na kilka wydarzeń:


Po kliknięciu na, plakaty powiększają się


___________________________________________